+90 212 296 70 21

Sömestre Dubai (2) & Maldivler (3) & Sri Lanka (2)

Fly Dubai ile 7 Gece 8 Gunduz 20, 27 Ocak & 10 Şubat 2017

1799 €

‘dan başlayan fiyatlarla
Turumuz Fly Dubai Hava Yolları ile yapılmakta olup 7 gece konaklamalıdır.


SÖMESTRE DÖNEMİ
DUBAİ (2) &  MALDİVLER (3) & SRİ LANKA (2)
Flydubai Havayolları Tarifeli Seferi ile
20, 27 Ocak & 10 Şubat 2017 Hareket... 7 gece

01.Gün            İSTANBUL – DUBAİ
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22.30’da (1 gün önce) hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 754 sefer sayılı uçuşu ile 01.00’de de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 07.25’de Dubai’ye varış. Varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve Dubai şehir turu için hareket; Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab ve ünlü Jumeirah Plajında fotoğraf molası, Jumeirah Camii, Sheikh Palace, Dubai’yi 2 bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelinize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan “Dubai İkonları Akşam yemeği ’’ turuna katılabilirler turuna (80 Euro). Bu turumuzda “Burj Khalifa” manzarası eşliğinde Fountain Ballet Show (su, ses ve ışık gösterileri) izleyecek ve ardından akşam yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında Antik kapalı çarşı Souk Madinat Jumeirah bölgesi gezilecek ve büyüleyici gece görüntüsüne sahip Burj Al Arab ve Palmiye adası panoramik olarak görülecektir. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

02. Gün    DUBAİ
Sabah kahvaltısının ardından deniz & güneş & kumun tadını çıkartabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Akşam yemekli Çöl Safari ” turuna katılabilirler (75 Euro). Bu turumuzda 4X4 jiplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Tur sonrası jiplerimiz sizleri  otelinize bırakıyor ve geceleme otelinizde.

03/04. Gün         DUBAİ – MALDİVLER
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Abu Dhabi & Central Souq” turumuza katılabilirler. (75 Euro) . Turumuzda; Yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi emirliği gezilecek olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olunacaktır. Sonrasında zengin açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehridir. Beyaz Kale, göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısında yüzer restoranların bulunduğu Kordon caddesi görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Marina bölgesinde serbest zaman, sonrasında alışveriş için Central Souk’ta serbest zaman. Tur sonrasında havalimanına transfer bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 559 sefer sayılı uçuşu ile 01.30’da Maldivler’e hareket. Yerel saat ile 07.00’de Maldivlere varış. Varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve otelimize transfer. Hint Okyanusu’nun en güzel takım adalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilirsiniz. Geceleme otelinizde.

05. Gün               MALDİVLER 
Sabah kahvatısının ardından serbest zaman.  Hint Okyanusu’nun en güzel takım adalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir ya da ekstra turlara katıabilirsiniz. ( Night Fishing , Male Alışveriş turu, Dalış Turu).  Geceleme otelinizde.

06. Gün               MALDİVLER 
Sabah kahvatısının ardından serbest zaman.  Hint Okyanusu’nun en güzel takım adalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir ya da ekstra turlara katıabilirsiniz. ( Night Fishing , Male Alışveriş turu, Dalış Turu).  Geceleme otelinizde.

07. Gün         MALDİVLER – COLOMBO
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve belirlenen transfer saatine kadar serbest zaman Maldivler’de muhteşem deniz kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğleden sonra belirlenen transfer saatinde havalimanına transfer bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Colombo’ya hareket. Colombo’ya varış. Varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelinizde.


08. Gün         COLOMBO – PİNNAWALA – KANDY
Sabah kahvaltısının ardından Pinnawala Fil Yetimhanesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerindedir. Ardından bir vadinin içinde bulunan Kandy şehrini keşfediyoruz. Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Krallarının son başkentidir. Turumuzda Kandy çarşısı ile göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra, büyüleyici çeşitlilikte ağaç, bitki ve çiçeklere sahip Peradeniya Botanik Bahçelerini dolaşma fırsatı bulacağız. Ardından Kandy şehrini budistler için kutsal kılan "Buda'nın Dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağını gezeceğiz ve keyifli bir kültürel şova tanıklık edeceğiz. Tur bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

09.GünCOLOMBO – DUBAİ – İSTANBUL 
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ardından Colombo şehir turu. Colombo Sri Lanka'nın en büyük şehri ve eski başkentidir. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge, 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle birlikte gitgide büyüyerek bugünkü halini almıştır. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkündür. 100 yıllık Saat Kulesi, Pettah Çarşısı, Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 554 sefer sayılı uçuşu ile 15.20’ta Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 18.55’de varış. Varışın ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 753 sefer sayılı uçuşu ile 21.30’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Dubai / 4* Novotel WTC vb.

http://www.novotel.com/gb/hotel-5261-novotel-world-trade-centre-dubai/index.shtml

(standart room)

&

Maldivler / 3* Fun Island Resort vb.

(Oda Kahvaltı)

www.funislandmaldives.com/

(Superior Beach Bungalow)

&

Colombo / 4* Mirage Hotel

http://www.miragecolombo.com/

(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

1.799 Euro

800 Euro

1.699 Euro

250 Euro

 

 

Dubai / 5* Royal Carlton vb.  

http://www.ritzcarlton.com/en/hotels/dubai/dubai-beach

(standart room)

&

Maldivler/5* Paradise Island Resort vb.

(Yarım Pansiyon)

www.paradiseislandmaldives.net

(Superior Beach Bungalow) 

&                           

Colombo / 4* Mirage Hotel

http://www.miragecolombo.com/

(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

1.999 Euro

950 Euro

1.899 Euro

250 Euro

 

 

Dubai / 5* Sheraton Grand vb.  http://www.sheratongranddubai.com

(standart room)

&

Maldivler/5* Sheraton Full Moon vb.

(Oda Kahvaltı)

www.sheratonmaldives.com

(Beach Front Dlx Room)       

&

Colombo / 5* The Galadari Hotel vb.

http://www.galadarihotel.lk/

(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

2.199 Euro

1.250 Euro

1.950 Euro

250 Euro

 
Çöl Safari Turu(Akşam yemekli)
Otelinizden öğleden sonra 15:30 civarı 4x4 jeepler ile başlayan çöl safari turunda önce şehrin dışına doğru 40 dakika gidilir ve ardından çölün girişinde küçük bir mola verilir. sonrasında çöle varılır ve araçların lastik havaları indirildikten sonra çöl tepeleri üzerinde jeeepler ile maceramız başlar. Oldukça heyecanlı geçecek yarım saatlik sürüşün ardından çöldeki kampa varılır. Burada dilerseniz küçük bir bahşiş ile deveye binebilirsiniz. Kampa varıldığında kumların üzerine serilmiş sedirler ve halıların üzerinde açık büfe olarak akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Çay, kahve ve meşrubat pakete dahildir. Sonrasında otele dönüş yolculuğu ve turumuzun sonu.
Not: Yanınıza spor kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Çöl kumları üzerinde yürüyeceğiniz için uygun ayakkabı seçmenizi tavsiye ederiz.

Dhow Cruise Turu(Yemekli tekne Turu)
Dubai Creek üzerinde geleneksel Dubai teknelerinde hem şehir ışıkları arasında tekne turu ve aynı zamanda teknede akşam yemeği keyfini bir arada yaşayabileceğiniz bir turdur.
Akşam yapılır.

Abu Dhabi ve central Souk Turu
Turumuzda; Yedi emirliğin başkenti olanAbu Dhabi emirliği gezilecek olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olanbaşkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olunacaktır. Abu Dhabigünümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehridir.Beyaz Kale, göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısındayüzer restoranların bulunduğu Kordon caddesi görülecek yerler arasındadır. Turunardından Marina bölgesinde serbest zaman, sonrasında alışverişiçin Central Souk’ta serbest zaman. Tur bitimi otelinize transfer

Sheikh Zayed Camii Gezisi
Abu Dhabi'de yapılan ve şuan dünyanın en büyük camiilerinden biri olan Sheikh Zayed Camii güzel mimarisi, oldukça zevkli iç süslemeleri ve bembeyaz görüntüsü ile sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nin değil islam dünyasının önemli eserlerinden biri durumundadır.

Abu Dhabi Ferrari World
Abu dhabi'ye gelmeden hemen önce inşa eilen Ferrari World , dünyanın en büyük kapalı alan eğlence parklarından biridir. özellikle gençler ve çocuklu aileler için tavsiye edebileceğimiz bir aktivitedir.

Burj Khalifa-Dubai Mall-Dubai Fountain
Burj Khalifa dünyanın en yüksek binalarından biridir ve Dubai Downtown'un tam merkezinde bulunur. Önünde bulunan Dubai Fountain'de ışık ve ses eşliğinde su gösterisi düzenlenir ve mutlaka görülmesi gerekir. ve hemen yanında bulunan The Dubai Mall, halihazırda dünyanın en büyük alışveriş merkezidir. İçinde oldukça çok çeşit balşığın sergilendiği akvaryum, hemen tüm lüx markaların dükkanları, çok çeşitli resstoran ve kafe alternatifleri ile dubai'nin Vazgeçilmezlerindendir. Ayrıca Burj Khalifa'nın 452 metre yüksekliğindeki View point e çıkmanız halinde oldukça ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. 

Al Qasr  Lübnan Tavernası
Marine Beach bölgesinde bulunan bu Lübnan tavernası Dubai'nin en popüler restoranlarından biridir. geleneksel Lübnan mutfağının tatlarını sunan resotranda aynı zamanda müsik ve dans şovları ilginizi çekecektir. 


Dubai Ekstra Turları
Dubai şehrinde yapılabilecek ekstra turlar hakkındadır.
Dubaiye Nasıl Gidilir
Dubai şehrine Türkiye'den nasıl gidileceğini anlatan sayfadır.
Dubai Kişiye Özel
Dubai şehri için Tailor made, kişiye özel tur programları hakkında bilgi içerir.
Dubai Genel Bilgiler
dubai hakkında bilmek istedikleriniz dubaituru.com.tr de.