+90 212 296 70 21

Sri Lanka Dubai Turu

Emirates ile 6 Gece 8 Gunduz 22, 24, 29, 31 Ocak

1500 $

‘dan başlayan fiyatlarla
Sri Lanka ve Dubai turumuz Emirates Hava Yolları tarifeli seferleri ile yapılmakta olup Sri Lanka’de 4 gece ve Dubai’de 2 gece olmak üzere toplam 6 gece konaklama ve yolla birlikte toplam 8 gün sürmektedir. Kişiye özel bir tur olup sene boyunca her gün hareketlidir. Sri Lanka vizesi kapıda alınmakta olup 35 usd dir. Dubai için ayrıca vize gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için Dubai’ye vize gerekmez. Sri Lanka turu oldukça dolu bir programdır ve kişiye özel araç ve İngilizce rehberlik ile 4 gece sürer. Tur boyunca rehberiniz sizinle olur. Programın Sri lanka kısmına akşam yemeği ve tüm turlar dahil edilmiştir. Program Emirates Hava Yolları özel fiyatları ile hesaplanmış olup sadece paket turlar için geçerlidir. Uçaklardaki doluluklara göre fiyat artışları söz konusu olabilir. Sri Lanka da 4 gece kültür turunun sonrasında , ortadoğunun alışveriş merkezi Dubai ile birleştirmek isteyen misafirlerimiz için en uygun turlardan biridir


EmiratesHava Yolları ile Sri Lanka  Dubai Turu
Her Gün Hareket 6 Gece 8  Gün
Pinnawala – Kandalama(1) – Sigiriya – Matale – Kandy(1) – Nuwara Eliya(1) –Colombo (1)– Dubai(2)


1.Gün                   İstanbul– Dubai 
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali Emirates Havayolları kontuarında uçuşunuzdan 3 saat önce 16:30 da check-in işlemleri. Emirates Hava Yollarının EK 122 seferi ile 19:25 te Dubai’ye uçuş. 

2.Gün                   Dubai– Colombo – Pinnawala - Kandalama
4 saatlik uçak yolculuğunun ardından 00.45 te varış ve sonrasında EK 650 seferi ile 02:45 te Colombo’ya hareket. 4 saat 20 dakikalık uçuşun ardından yerel saat ile 08:45 te Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya varış. Pasaport , vize ve gümrük işlemlerinin ardından (vize kapıda alınır ve 35 usd dir) lokal yetkilimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ve İngilizce konuşan şoförümüz ile turumuza başlıyoruz. Öncelikle ilk durak noktamız bir buçuk saatlik yolculuğun ardından ulaşacağımız  Pinnawala Fil Yetimhanesi. 1975 yılında 7 adet yetim fil ile kurulan bu çiftlikte bazı filler torunlarını görebilme zevkine sahiptirler. İlk kurulduğunda turizm amacı güdüldüyse de zamanla filler için bir eğitim ve koruma alanı vazifesi görmüştür. Yerli ve yabancı fil uzmanlarının da katkıs ile filler için bir eğitim ve ıslah programı başlatıldı. Geniş alanda fillerin serbest dolaşması ve yakındaki nehir sebebi ile fillerin çiftleşmesi ve ortama uyumları kolaylaştı ve 1984 yılında Pinnwala’daki ilk bebek doğdu.  Pinnawala’nın başarı hikayesi dünya çapında bir çok bilim adamının da ilgisini çekti ve dünyanın çeşitli dillerinde konu üzerine kitaplar ve makaleler yayınlandı.  Pinnawala’da filleri yakından izleyebilir ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu ziyaretin ardından yaklaşık 2saatlik yolculuğun ardından Dambulla bölgesindeki ödüllü Heritance Kandalama Otele varış. Check in işlemlerinin otele giriş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.Gün                   Sigiriya– Matale - Kandy
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden check  out  ve sonrasında Kral Kashyapa tarafından yapılmış 5. Yüzyıldan kalma (477-495 MS) ve aynı zamanda dünya mirası kabul edilen ve doğal bir kale olan Sigiriya gezisi. “aslan Kaya” lakaplı Sigiriya yaklaşık70 hektarlık şehrin içinde ormanın arasında yükselen 200 metre yüksekliğinde bir kaya parçasıdır. Kayaya uzun ve spiral bir merdivenle çıkılır ve meşhur “Heavenly Maidens” freskleri görülür. Tepede eskiden bulunan saray kalıntıları arasında çevreyi izlemek ilginç bir deneyim olacaktır. Sonrasında eski krallığın başkenti olan Kandy şehrine hareket. Yol üzerinde Matale baharat bahçelerini ziyaret. Burada çeşitli baharat ve bitki türlerini görebilir üretimi hakkında bilgi alabilir ve bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşme . Öğleden sonra Kandy şehir turu. Sri Lanka krallık döneminin başkenti olan bu şehir dünya mirası olarak koruma altındadır. 1798 yılında Son Sinhala Kralı Sri Wickrama Rajasinghe tarafından yapılan Kandy gölü, Kandy şehir merkezi, mücevher müzesi ve dükkanı ve en önemlisi Tooth Relic Tapınağı ziyarete dilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Gerektiğinde rehberiniz yardımcı olacaktır. Tur sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.Gün                   Paradeniya Botanical  Gardens – Nuwara Eliya
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden check out ve sonrasında Paradeniya Botanik bahçesini geziyoruz. 147 dönümlük bu bahçe Sinhala kralları zamanında yapılmış ve İngiliz döneminde genişletilmiş olup oldukça yüksek sayıda  ağaç , bitki ve çiçek çeşidi barındırır. Sonrasında Nuwara Eliya bölgesine hareket. Bildiğiniz gibi Sri Lanka çayı ile meşhur bir ülkedir. Nuwara Eliya bölgesi ,Sri Lanka adasının 2524 metre yüksekliği ile en yüksek bölgesi olan Pidurutalagala dağının eteklerinde yer alır. Dünyanın en meşhur çaylarının üretildiği bu bölgede otelimize varmadan çay bahçelerini, çay fabrikasını ziyaret edeceğiz. Çayın üretim aşamalarını gördükten ve Seylan çayının tadına baktıktan sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün                   Colombo-Şehir turu ve Odekl Alışveriş Merkezi
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden check out ve sonrasında Kitugala üzerinden Colombo’ya hareket. İki buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya varış ve şehir turu. Sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün                   Colombo- -Dubai-Burj Khalifa –Dubai Mall turu
Sabah erken havaalanına transfer. Kahvaltınız erken verilecektir. Emirates Hava Yolları’nın EK 651 seferi ile 09:50 de Dubai uçuşu. Yerel saat ile 12:55 te varışın ardından pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrasında yetkilimiz tarafından karşılanma ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

7.Gün                    Dubai Serbest zaman veya Çöl Safari turu
Sabah kahvaltısının ardından deniz & güneş & kumun tadını çıkartabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Akşam yemekli Çöl Safari ” turuna katılabilirler (70 Euro). Bu turumuzda 4X4 jiplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Tur sonrası jiplerimiz sizleri  otelinize bırakıyor ve geceleme otelinizde.

8.Gün                Dubai-İstanbul Uçuşu
12:00 ye kadar odaların boşaltılması ve yetkilerimiz tarafından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının EK 121 sefer sayılı uçuşu ile 14.35 da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

OTELLER

İki kişilik odada kişi başı

Tek kişilik oda farkı

3.kişi

3–12 Yaş çocuk

0–2 Yaş çocuk

 

3* Smana Hotel

 

599 Euro

120 Euro

599 Euro

549 Euro

150 Euro

 

4* Ramada Hotel & Suites Ajman (HB)

www.ramadaajman.com

(Özel plaj & Dubai Mall ücretsiz servis )

( Ajman Emirliği – Dubai Emirliği  25 km )

599 Euro

120 Euro

599 Euro

549 Euro

150 Euro

 

4*Ramada Chelsea Al Barsha

 

699 Euro

180 Euro

649 Euro

649 Euro

150 Euro

 

5* Movenpick Deira

 

899 Euro

350 Euro

849 Euro

799 Euro

150 EuroDubai turlarında gerek grup ile beraber gerekse münferiden yapılabilecek ekstra geziler aşağıdadır.


Çöl Safari Turu(Akşam yemekli)

Otelinizden öğleden sonra 15:30 civarı 4x4 jeepler ile başlayan çöl safari turunda önce şehrin dışına doğru 40 dakika gidilir ve ardından çölün girişinde küçük bir mola verilir. sonrasında çöle varılır ve araçların lastik havaları indirildikten sonra çöl tepeleri üzerinde jeeepler ile maceramız başlar. Oldukça heyecanlı geçecek yarım saatlik sürüşün ardından çöldeki kampa varılır. Burada dilerseniz küçük bir bahşiş ile deveye binebilirsiniz. Kampa varıldığında kumların üzerine serilmiş sedirler ve halıların üzerinde açık büfe olarak akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Çay, kahve ve meşrubat pakete dahildir. Sonrasında otele dönüş yolculuğu ve turumuzun sonu.

Not: Yanınıza spor kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Çöl kumları üzerinde yürüyeceğiniz için uygun ayakkabı seçmenizi tavsiye ederiz.


Dhow Cruise Turu(Yemekli tekne Turu)

Dubai Creek üzerinde geleneksel Dubai teknelerinde hem şehir ışıkları arasında tekne turu ve aynı zamanda teknede akşam yemeği keyfini bir arada yaşayabileceğiniz bir turdur.

Akşam yapılır.


Abu Dhabi ve central Souk Turu

Turumuzda; Yedi emirliğin başkenti olanAbu Dhabi emirliği gezilecek olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olanbaşkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olunacaktır. Abu Dhabigünümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehridir.Beyaz Kale, göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısındayüzer restoranların bulunduğu Kordon caddesi görülecek yerler arasındadır. Turunardından Marina bölgesinde serbest zaman, sonrasında alışverişiçin Central Souk’ta serbest zaman. Tur bitimi otelinize transfer


Sheikh Zayed Camii Gezisi

Abu Dhabi'de yapılan ve şuan dünyanın en büyük camiilerinden biri olan Sheikh Zayed Camii güzel mimarisi, oldukça zevkli iç süslemeleri ve bembeyaz görüntüsü ile sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nin değil islam dünyasının önemli eserlerinden biri durumundadır.


Abu Dhabi Ferrari World

Abu dhabi'ye gelmeden hemen önce inşa eilen Ferrari World , dünyanın en büyük kapalı alan eğlence parklarından biridir. özellikle gençler ve çocuklu aileler için tavsiye edebileceğimiz bir aktivitedir.


Burj Khalifa-Dubai Mall-Dubai Fountain

Burj Khalifa dünyanın en yüksek binalarından biridir ve Dubai Downtown'un tam merkezinde bulunur. Önünde bulunan Dubai Fountain'de ışık ve ses eşliğinde su gösterisi düzenlenir ve mutlaka görülmesi gerekir. ve hemen yanında bulunan The Dubai Mall, halihazırda dünyanın en büyük alışveriş merkezidir. İçinde oldukça çok çeşit balşığın sergilendiği akvaryum, hemen tüm lüx markaların dükkanları, çok çeşitli resstoran ve kafe alternatifleri ile dubai'nin Vazgeçilmezlerindendir. Ayrıca Burj Khalifa'nın 452 metre yüksekliğindeki View point e çıkmanız halinde oldukça ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. 


Al Qasr  Lübnan Tavernası

Marine Beach bölgesinde bulunan bu Lübnan tavernası Dubai'nin en popüler restoranlarından biridir. geleneksel Lübnan mutfağının tatlarını sunan resotranda aynı zamanda müsik ve dans şovları ilginizi çekecektir. 
ISTANBUL DUBAI          EK 122        1905        0115
DUBAI COLOMBO         EK 650        0245        0845
COLOMBO DUBAI         EK 651         0950       1255
DUBAI ISTANBUL          EK 121        1435        1735
Dubai Ekstra Turları
Dubai şehrinde yapılabilecek ekstra turlar hakkındadır.
Dubaiye Nasıl Gidilir
Dubai şehrine Türkiye'den nasıl gidileceğini anlatan sayfadır.
Dubai Kişiye Özel
Dubai şehri için Tailor made, kişiye özel tur programları hakkında bilgi içerir.
Dubai Genel Bilgiler
dubai hakkında bilmek istedikleriniz dubaituru.com.tr de.